يکشنبه ٠٤ فروردين ١٣٩٨
صفحه اصلی >
فهرست اصلی
بخش ویژه فراخوان
بخش همایش‌های برگزار شده
آرشیو ویژه نامه همایش
شخصیت‌های ویژه علمی 1396  چاپ        ارسال به دوست

کتاب سال حوزه از نگاه فرهیختگان

در حاشیه مراسم معرفی و تقدیر از برگزیدگان نوزدهمین همایش کتاب سال حوزه، گفتگوهایی با برخی از بزرگان و اندیشمندان حوزوی و غیر حوزوی انجام شد.لینک گفتگوها جهت مطالعه علاقه مندان در پی می آید

 

همایش کتاب سال منعکس‌کننده خدمات علمی حوزه به جامعه است/ پژوهشگران حوزه به نیازهای نظام توجه داشته باشند

حوزه/ دبیردوم شورای عالی حوزه گفت: معرفی آثار شایسته در همایش کتاب سال حوزه، خدمات علمی حوزه را به منصه ظهور می‌رساند و مردم کشورمان، جهان اسلام و دنیا متوجه این دستاوردهای علمی حوزه می‌شوند.

 

 همایش کتاب سال حوزه مورد توجه بزرگان دین است/ درس‌های حوزه، پژوهش‌محور شوند

حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه با بیان اینکه باید به مسئله پژوهش در حوزه توجه بیشتری داشت و روش تحقیق را به طلاب آموخت، گفت: درس‌های خارج و درس‌هایی که در حوزه است، باید پژوهش‌محور شوند.

 

همایش کتاب سال حوزه در تحقق مطالبات بزرگان حوزه مؤثر بوده است/ آثار ارزشمند علمای گذشته نباید به بهانه قدیمی بودن به حاشیه برود

حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه گفت: برگزاری همایش کتاب سال حوزه موجب تلاش حوزویان برای تألیف آثار شایسته و عرضه به جامعه می‌شود.

 

همایش کتاب سال حوزه معیاری برای علم‌سنجی تولیدات حوزه است/ تقویت رشته‌های تخصصی موجب افزایش کیفیت آثار حوزوی می‌شود

حوزه/ رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: به هر میزان که آموزش‌های تخصصی و راه‌اندازی رشته‌های تخصصی به خصوص رشته‌های علوم انسانی و علوم اسلامی بیشتر شود، آثار بهتری تولید می‌شود.

 

اصلاح نگرش محققان حوزوی و دانشگاهی مهمترین اصل تمدن سازی تحقیقات علمی است

حوزه/ معاون تهذیب حوزه های علمیه، اصلاح نگرش محققان حوزوی و دانشگاهی را مهمترین اصل تمدن سازی تحقیقات علمی برشمرد و ابراز داشت: اگر اصلاح نگاه های بینشی نسبت به ظرفیت های دین اسلام جدی گرفته شود، نتیجه تحقیق طلاب و دانشجویان به نظام واره ای پویا برای پاسخگویی به نیازهای بشری تبدیل خواهد شد.

 

بخش ویژه ای به کتب و آثار قرآنی در همایش کتاب سال حوزه اختصاص یابد

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین احمدی قمی گفت: با توجه به اهمیت مساله لازم است که بخش ویژه ای به کتب و آثار قرآنی در همایش کتاب سال حوزه اختصاص پیدا کند.

 

نیازمند هم افزایی مراکز پژوهشی هستیم/ ضرورت راه اندازی اتاق اندیشه ورزی در حوزه

حوزه/ اگر نیازسنجی ها به صورت دقیق و هدفمند دنبال شود، محقق آثار خود را در راستای پاسخ به نیازهای اجتماعی دنبال خواهد نمود. این مهم نیازمند هم افزایی مراکز پژوهشی دینی است.

 

ارتقای کیفی سطح آثار قرآنی در نوزدهمین همایش کتاب سال حوزه

حوزه/ مدیر گروه قرآن و حدیث نوزدهمین همایش کتاب سال حوزه از ارتقای کیفی سطح آثار و کتب علوم و معارف قرآنی و نیز تفسیری در این دوره از کتاب سال حوزه خبر داد.

 

برای رسیدن به اهداف ملی و بین المللی نیازمند حمایت از محققین حوزه علمیه هستیم

حوزه/ حجت الاسلام فضلی گفت: برای رسیدن به اهداف ملی و بین المللی نیازمند حمایت از محققین حوزه علمیه هستیم، چرا که فعال سازی هدفمند، بسترهای دانشی تمدن اسلامی، نیازمند نظریه پردازی و اندیشه ورزی دینی است.

 

 نفرات و آثار برتر کتاب سال حوزه در فضای رسانه ای کشور معرفی شوند

حوزه/ نفر برگزیده همایش کتاب سال حوزه گفت: علاوه بر محیط های حوزوی می بایست نفرات و آثار برتر همایش کتاب سال حوزه در فضای رسانه ای کشور بیش از پیش معرفی شوند.

 

سهمیه ای به نوقلمان حوزوی در کتاب سال اختصاص داده شود

برگزیده کتاب سال حوزه گفت: پیشنهاد می شود تا دست اندرکاران برگزاری کتاب سال حوزه، قسمت مجزایی را به صورت سهمیه ای مستقل برای معرفی آثار محققان جوان و نو قلم زنندگان حوزوی در نظر بگیرند.

 

نیازسنجی ها مهمترین عنصر پویایی آثار حوزوی است

حوزه/ اگر تحقیقات علمی و پژوهشی حوزه های علمیه به سمت موضوعات کاربردی و حل مسائل روز هدایت شده، پژوهش ها بر محور برطرف سازی و پاسخ به نیازهای جوامع امروزی سوق پیدا کند، تاثیرات عمیق دینی را در عرصه های مختلف اجتماعی شاهد خواهیم بود.

 

همایش کتاب سال بستری برای شناسایی استعدادهای حوزوی است/ نظام آموزشی حوزه پژوهش‌محور شود

حوزه/ استاد سطح عالی حوزه با بیان اینکه ما استعدادهای خوبی در حوزه داریم اما این استعدادها باید شناسایی شوند و به فعلیت برسند، گفت: همایش کتاب سال حوزه بستر مناسبی برای شناسایی بخشی از استعدادهای به فعلیت رسیده است.

 

اجرای نظام آموزشی پژوهش‌محور موجب ارتقای آثار حوزوی می‌شود/ نویسندگان حوزوی از آزادی لازم در ارائه نتایج پژوهشی برخوردار هستند

قائم مقام دانشگاه قرآن و حدیث، اجرای نظام آموزشی پژوهش‌محور را زمینه‌ساز ارتقای آثار حوزوی دانست و افزود: نظام آموزشی پژوهش‌محور یعنی توجه به تألیف، تصنیف و نگارش. بدون تردید اجرای این نظام، به طور مستقیم و به صورت بسیار سریع در افزایش کیفیت تولیدات حوزوی اثرگذار خواهد بود.

  

همایش کتاب سال حوزه ویترین علمی و پژوهشی حوزه در یک سال است

حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: همایش کتاب سال حوزه همچون ویترین علمی و پژوهشی حوزه در یک سال است که نتایج زحمات و تلاش ها در این عرصه را به نمایش در می آورد.


٠٧:٢٦ - 1396/11/11    /    شماره : ٣٩٧٥٢٤    /    تعداد نمایش : ٢٢٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه 

آدرس:
قم،جمکران،بلوار انتظار،مرکز مدیریت حوزه های علمیه، دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه 
02537255890 (داخلی 603و 604و 605)

khowzeh(@)gmail.com

پیامک: 100007020

کانال ایتا: @khowzeh
مدیر اجرایی همایش‌(ایتا) : @ketabehowzeh
 

جشنواره مقالات علمی حوزه 

khowzeh2(@)gmail.com

 02537255890 (داخلی 608 و609)

 

بازديدکنندگان امروز :975